Dňa 16.2.2009 bol vzácnym hosťom náš diecézny biskup z Nitry, Mons. Viliam Judák. V rámci dvojdňovej návštevy nášho krajského mesta sa stretol so študentami a mal pre nás v kostole Notre dame hlavnú pondelkovú študentskú sv.omšu.

Otec biskup

V závere ho pozdravili zástupcovia všetkých fakúlt Trenčianskej univerzity, zástupcovia stredoškolákov aj absolventov, ktorí preňho vymysleli, pripravili a odovzdali mu symbolické darčeky: za Fakultu zdravotníctva multivitamíny, za Fakultu sociálno-ekonomických vzťahov čokoládové eurá a čisté daňové priznanie. Študenti Fakulty špeciálnej techniky pripravili plagát s trojrozmerným obrazom pištole, z Fakulty mechatroniky šiltovku, hrnček s logom fakulty a DVD, stredoškoláci veľkú sviecu a absolventi podpísaný kameň, vlastnoručne prinesený zo Skalky pri Trenčíne, nášho pútnického miesta.

Túto vzácnu udalosť zachytáva nielen naša fotogaléria, ale aj televízia Lux vo svojich správach (14ta minúta) alebo si môžete video z udalosti spustiť priamo v externom prehrávači. V prípade, že video nejde spustiť, stiahnite a nainštalujte si program WM9Codecs.